Kasa fiskalna czy drukarka?

W wielu sytuacjach właściciele firm stoją przed wyborem, kiedy nie wiedzą jakie urządzenie wybrać do prowadzonej działalności. Może wybrać kasę fiskalną, a może drukarkę fiskalną? W tym krótkim artykule zajmiemy się rozwiązaniem tego problemu i opiszemy dokładnie, do jakiej działalności czego będziemy potrzebować, gdyż zazwyczaj wystarcza nam jedynie kasa fiskalna do prowadzenia ewidencji sprzedaży.

Kiedy należy mieć kasę fiskalną, a kiedy drukarkę?

kasa fiskalna wrocławKiedy nasze dochody przekraczają 20 000zł lub prowadzimy sprzedaż produktów lub świadczymy usługi, które są na liście ministra finansów do ewidencjonowania każdej sprzedaży, to w takiej sytuacji jeszcze przed rozpoczęciem działalności będziemy musieli zakupić przynajmniej kasę fiskalną i wprowadzić wszystkie produkty i usługi, które będziemy sprzedawać. Do obsługi kasy fiskalnej wystarczy nam tylko pracownik i można go w tym bardzo szybko przeszkolić. Trudniej już jest z drukarką, gdzie dodatkowo do obsługi potrzebujemy także komputera, oraz specjalnego programu do obsługi drukarek fiskalnych, no i oczywiście pracownika, którego przeszkolimy i będzie on drukował odpowiednie paragony. Jednak drukarka pozwoli nam również szybko wydrukować odpowiednią fakturę vat, więc bez problemu będziemy mogli obsługiwać w pełni klientów biznesowych. Jak widzisz kasa fiskalna Wrocław jest niezbędna praktycznie w każdej stacjonarnej działalności. Nie będziesz jej potrzebował jedynie kiedy prowadzić działalność internetową, gdzie sprzedaż jest dokonywana za pomocą przelewów.

Zatem jeśli masz zamiar prowadzić sprzedaż jedynie do klientów nieprowadzących działalności gospodarczej to zdecydowanie wystarczy Ci kasa fiskalna. Jeśli natomiast chcesz sprzedawać swoje produkty czy usługi również do klientów biznesowych, którzy prowadzą własną firmę, to w takim przypadku warto zaopatrzyć się w drukarkę fiskalną.